• Výrazné zníženie cien starších modelov
  • Bahrain-Merida Pro Cycling Team
  • Merida Slovakia
  • Big.Seven & Big.Nine
  • Rotor
  • Scultura Disc

Nevydarený štart sezóny pre Duklu pokračuje

Cyklisti Dukly Banská Bystrica nezačali sezónu dobre. Kamerun im presunuli na termín, ktorý im nevyhovuje, a tak museli za pretekárskym teplom do drahého Turecka. V Maroku im ušlo celkové poradie a nevyšli ani V4. Zatiaľ nemajú ani jeden bod. Ďalšia šanca príde cez víkend na rovinatom Belehrad - Banja Luka (2.1). Jediný šprintér Filip Taragel ale ochorel a na Balkán nepocestuje. (27.04.2018, lt)

Preteky L-B-L sa vracajú do Liége

Od roku 1992 ardenský monument končieval v malom mestečku Ans (predmestie Liége), od nasledujúcej sezóny sa preteky vracajú do samotného Liége. Organizátori ešte nevedia, kde presne sa bude finišovať, ale chcú, aby jazdci útočili z väčšej vzdialenosti, ako v minulosti, preto môžeme očakávať aj zmeny v rozložení záverečných kopcov. (26.04.2018, ts)

Veterán zavesí tretry na klinec

Kanaďan v službách tímu Mitchelton - Scott Svein Tuft sa nechal počuť, že sezóna 2018 je jeho poslednou v kariére. Povedal to po prvej etape na podujatí Okolo Romandie. "Ešte nie som definitívne rozhodnutý, ale myslím si, že je správny čas skončiť. Mám už 41 rokov. Bude to trošku skľučujúce, ale chcem sa venovať svojmu malému synovi."  (26.04.2018, jj)

Trenér Francúzov hovorí o brutálnych MS

Cyrille Guimard si prezrel trasu majstrovského okruhu v Innsbrucku a hneď má jasno, čo na všetkých čaká. "Od MS v roku 1980, keď dokončilo len pätnásť jazdcov, som nevidel nič také ťažké. Bude to horská bitka pre čistokrvných vrchárov, jazdci budú prirodzene odpadať. Potrebujete mať všetkých cyklistov v najlepšej forme, inak nespravíte nič." (25.04.2018, ts)

Dvadsaťtrojkárov čakajú aj Preteky mieru

Po dvojročnej odmlke sa naša reprezentácia do 23 rokov vráti aj na Preteky mieru, ktoré sú zaradené do Nations Cupu. Odohrá sa od 31. mája do 3. júna pod názvom Prix Priessnitz spa. Mladí Slováci budú v tomto termíne na roztrhanie, pretože Dukla má predbežne v programe tri preteky (niečo bude musieť vyhodiť) a na Ncup by malo ísť to najlepšie. (25.04.2018, lt)

Dumoulina záverečný test potešil

Tom Dumoulin v apríli príliš nesúťažil. Objavil sa len na klasike LBL, ktorá bola pre neho záverečným testom pred blížiacim sa Girom. "Nebol som dosť dobrý aby som vyhral. Cítil som sa však lepšie ako vlani o tomto čase. Som viac oddýchnutý, čo je dobré znamenie." Na talianskej Grand Tour chce Holanďan obhájiť minuloročné víťazstvo.  (24.04.2018, jj)

Peter Sagan ostal na čele rebríčkov

Keďže sa Valverdemu ani Froomovi minulý týždeň nedarilo až tak ako potrebovali na prienik do čela rebríčkov, Peter Sagan ostal vo vedení oboch poradí UCI a o prvú pozíciu ho najbližšie tri týždne určite nikto nepripraví. Vo World Tour vedie pred Froomom a Nibalim, vo svetovom pred Valverdem a Terpstrom. Rebríčky u nás nájdete v príslušnej sekcii. (24.04.2018, lt)

Elia Viviani si dáva vysoké ciele

Vivianimu pomohol prestup do Quick-Stepu, preto si trúfa na veľké výhry. "Chcem byť jedným z najlepších šprintérov a zároveň sa rozvíjať ako klasikár. Rád by som v kariére získal dúhový dres, na trati či na ceste, ale mojou najväčšou túžbou je úspech na La Primavera. A potom na Gent-Wevelgem." (24.04.2018, ts)

Slováci sa chystajú na dvojicu etapákov

Cez víkend čaká Duklu dôležité dvojetapové podujatie Belehrad - Banja Luka kat. 2.1, kde budú ale iba kontinentálne tímy, hoci viaceré špičkové. Martin Fraňo tam berie Tybora, Čaneckého, Haringa, Mahďara, Taragela, Cullyho a Varhaňovského. Radoslav Csuka nastúpi s päticou Bellan, Oros, Vlčák, Babič a Štoček na Karpatských kuriéroch (28.4. - 3.5.), kde nastúpi aj CyS Akadémia. (23.04.2018, lt)

Sky nezažili dobrú klasikarsku jar

Britský tím mal na jar veľké ambície, najmä čo sa týka klasík, výraznejšieho výsledku sa však nedočkal. Výborné umiestnenie nedosiahol ani Geraint Thomas na LBL, ktorý tu mal veľké ambície. "Mal som tu mimoriadnu motiváciu, chcel som zachrániť česť tímu. Veľký tlak som ale neustál." Thomas nakoniec finišoval na 56. mieste. (23.04.2018, jj)

Porte bude v Romandii skromnejší

Ritchie Porte bude nasledujúci týždeň obhajovať minuloročné víťazstvo na podujatí Tour de Romandie. Tlak na svoju osobu si však nepripúšťa. "Bude to veľký test pre mňa, pretože ani neviem ako na tom je moja forma. Cestujem tu so skromnejšími ambíciami ako vlani, ale chcem zo seba dať maximum. Mám to tu rád a teším sa na začiatok."  (22.04.2018, jj)

Gaviriu mrzela neúčasť na klasikách

Po páde na Tirrene a zlomenej ruke musel vynechať Fernando Gaviria všetky kockové klasiky, čo ho veľmi mrzelo. "Zasiahlo ma to, bola to pre mňa tvrdá rana. Bol som smutný a frustrovaný, ale prinútilo ma to ešte viac pracovať, aby som bol ešte silnejší. Dúfam, že v druhej časti sezóny budem úspešnejší a budú sa mi vyhýbať zranenia." (22.04.2018, ts)

Morton sa teší do Kalifornie

Austrálsky cyklista Lachlan Morton je spokojný so svojim vystúpením na práve skončenom Tour of the Alps. Teraz svoje myšlienky sústreďuje na americké podujatia. "Okolo Kalifornie bude mojim vrcholom v prvej časti sezóny. Minulý rok som tu dosiahol pekné výsledky, no myslím si, že teraz môžem byť lepší." Morton pocestuje tiež do Colorada.  (21.04.2018, jj)

Valverde je stále motivovaný

Španielsky cyklista oslávi o niekoľko dní už 38 rokov, ale stále má prečo súťažiť. "Chcem ešte vyhrať TdF a svetový šampionát. To prvé želanie sa mi už asi nesplní, no v Innsbrucku mám ideálnu príležitosť získať dúhový dres na trati, ktorá mi veľmi vyhovuje. Je to môj hlavný cieľ tejto sezóny. A v tej budúcej si chcem vyskúšať Ronde." (21.04.2018, ts)

Peter Sagan v nedeľu príde na Detskú Tour

Deti, ktoré sa v nedeľu 22. apríla zúčastnia 2. kola Detskej Tour Petra Sagana, sa môžu tešiť na špeciálny bonus. Podporiť ich príde samotný trojnásobný majster sveta, ktorý je v týchto dňoch pár dní na Slovensku. Ak chcete ešte na poslednú chvíľu prihlásiť svoje dieťa do súťaže, propozície nájdete na stránkach detskatour.sk (20.04.2018, lt)

Armstrong zaplatí Landisovi milión dolárov

Američan Lance Armstrong sa dohodol na mimosúdnom vysporiadaní s vládou Spojených štátov Amerických a Floydom Landisom. Celkovo obom stranám vyplatí takmer sedem miliónov dolárov. "Od roku 2013 sa snažím prijať zodpovednosť za svoje chyby. Som rád, že je konečne medzi nami mier. Teším sa, že sa už budem môcť naplno venovať svojej rodine."  (20.04.2018, jj)

Na naše cesty zavíta elita svojich kategórií

Organizátori Okolo Slovenska zverejnili menoslov tímov 62. ročníka. Bude to jasne najkvalitnejšia edícia, ktorá zachová trend evolúcie. Na našich cestách uvidíme Boru, Quick-Step, Cofidis, Bardiani, CCC, Roompot, Gazprom i jedenásť kontinentálnych celkov s bohatými skúsenosťami s HC pretekmi. Zoznam tímov si môžete pozrieť na okoloslovenska.com, my sa tejto téme budeme venovať v stredu. (20.04.2018, lt)

Žilinčania sa chystajú aj do Belgicka

CyS Akadémia P. Sagana pomaličky buduje aj tím U23. Okrem reprezentačných výjazdov už majú žilinskí cyklisti možnosť pretekať na niektorých UCI podujatiach aj vo vlastnom tíme. Matej Vyšňa okrem všetkých pretekov V4 vybavil aj štart na Karpatských kuriéroch (29.4. - 3.5., 2.2U) a v júni dokonca pocestujú do Belgicka na jednorazovku Memorial Philippe Van Coningsloo (3.6.) kategórie 1.2. (19.04.2018, lt)

Nibali nepodceňuje prípravu na Tour

Taliansky cyklista si tento týždeň vyskúšal všetky úseky pavé, ktoré budú súčasťou deviatej etapy Tour de France. "Bude to dôležitá etapa. Oproti predchádzajúcim rokom mi prídu tie úseky o dosť nebezpečnejšie. Chcem si ich preto poriadne prejsť, takže sa tu ešte vrátim, keď budem mať čas. Už teraz sa modlím, aby 15. júla nepršalo."  (19.04.2018, jj)

Výborný Alaphilippov čas na Mur de Huy

Julian Alaphilippe prebehol cez posledný kilometer na Mur de Huy za 2:48 a jeho výkon bol o päť sekúnd rýchlejší ako ten Valverdeho z minulého roku. A z tohto hľadiska by prekonal španielskeho jazdca aj pri jeho triumfoch v sezónach 2016 (o štyri sekundy) a 2015 (o jednu sekundu), ale Alejandro Valverde aj tak drží rekordný čas 2:41, ktorý zaznamenal v roku 2014. (19.04.2018, ts)
560x200 ekoi
janom 2018